You are using an outdated browser. For a faster, safer browsing experience, upgrade for free today.

Jazykové korektury

Potřebujete korekturu dokumentu v češtině nebo slovenštině? A potřebujete ji rychle? Jazykové konzultace jsou naší hlavní činností, vždy jsme připraveni se vám věnovat. I proto nabízíme zcela bezkonkurenční termín – opravy svých textů od nás obdržíte třeba 60 minut od objednání.

 • Při čtení textů nepracujeme jako roboti, ale přemýšlíme o souvislostech a bereme v úvahu sebemenší detaily.
 • V našem klientském systému si sami objednáte a zvolíte čas dodání a typ korektury.
 • Proti škodám způsobeným přehlédnutou chybou jsme pojištěni na 3 miliony korun.

Proč u nás zadat korekturu textu

 1. Máme zkušenosti

  Češtině a jejím záludnostem, pravidlům a výjimkám se věnujeme už téměř 20 let. Spolupracujeme s odborníky na nejrůznější témata a sledujeme kontext dokumentů, které opravujeme. Často tak jsme schopni odhalit i chyby logického nebo faktického charakteru.

 2. Jsme ve střehu

  Jakmile nám pošlete ke korektuře svůj text, prakticky okamžitě se na něj podíváme a posoudíme, jestli jste nás náhodou nepřecenili, co se termínu a schopností týká. A kdyby něco, dáme vám vědět a domluvíme se na jiném čase nebo způsobu zpracování.

 3. Přizpůsobíme se

  Podle typu dokumentu a jeho dalšího využití můžete zvolit konkrétní rozsah korektur. Vedle pravopisných a gramatických oprav, které jsou součástí základního balíčku, můžete objednat i předtiskovou korekturu, která zahrnuje kontrolu typografické správnosti.

 4. Zaručíme se

  Jsme živí lidé, a nikoli roboti. Přestože většinu textů čteme dvakrát, přiznáváme, že občas můžeme udělat chybu. Pokud nás na ni upozorníte, dáme vám slevu z ceny zakázky, nebo vám ji dokonce vůbec nebudeme účtovat.

 5. Jsme pojištění

  Neustále zdokonalujeme procesy, které texty při korekturách podstupují, abychom mohli říct, že naše spolehlivost je 99,9procentní. A pokud bychom snad nějakou přehlédnutou chybou způsobili škodu, jsme raději pojištěni na 3 000 000 Kč.

 6. Každý text dvakrát

  Pokud je vše v pořádku, přes náš klientský systém vám potvrdíme čas zpracování oprav a navrhneme přibližnou cenu, která se změní jen v odůvodněných případech. Váš dokument následně uvidí dva různí lidé, abychom se pokud možno vyvarovali chyb.

Tři typy korektur

Korektury dělíme na tři základní kategorie, ale sami máme za to, že se všechny v zásadě překrývají:

Pravopisná

Napsat měkké i ve slově babička umí možná skoro každý, ale divili byste se, jak často se v podobných jevech chybuje. A to necháváme stranou takové záludnosti, jako je skloňování zájmena jenž, čárky v souvětích i větách jednoduchých a velká písmena. Za tím vším je naše téměř dvacetiletá zkušenost.

Gramatická

Jistě, jestli půjdete na hotel, nebo do hotelu, je dnes v podstatě jedno, zvlášť když cestou nesete v podpaží lahvinku červeného. My si ale zakládáme na tom, že správné předložkové vazby nebo slovesné vidy mají vliv na to, jak se čtenář bude tvářit po tom, co si váš text přečte. A basta.

Typografická

Než podesáté vygenerujete tiskové PDF a pošlete ho do tiskárny, nechte ho zkouknout zkušeným okem, protože jakmile budete v ruce držet první výtisk, s vydanou knížkou už nic neuděláte. Zařídíme to, čemu se říká předtisková korektura, a i kdybyste nakonec museli generovat pojedenácté, stojí to za to.